دادگر
تازه های قوانین و مقررات و دپارتمان حقوقی در کلیه امور مدنی، جزایی، خانواده،تجاری، ملکی ،اداری و ارائه خدمات حقوقی مورد نیاز بازدیدکنندگان
کلمات کلیدی مطالب
از سوی رئیس جمهور؛ قانون عضویت ایران در مجمع آسیایی« بو.آ.او» ابلاغ شد نویسنده: عباس محمدزاده - چهارشنبه ٩ فروردین ۱۳٩۱

 

 


 

 

بر این اساس، به دولت اجازه داده می شود در «مجمع آسیایی بو.آ.او» عضویت یابد و برای خرید سهام اولیه و پرداخت حق عضویت مربوط اقدام کند. تعیین و تغییر دستگاه های اجرایی طرف عضویت بر عهده دولت است قانون عضویت ایران در مجمع آسیایی «بو.آ.او» از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد.


قانون عضویت ایران در مجمع آسیایی «بو.آ.او» که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است، از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.


بر این اساس، به دولت اجازه داده می شود در «مجمع آسیایی بو.آ.او» عضویت یابد و برای خرید سهام اولیه و پرداخت حق عضویت مربوط اقدام کند. تعیین و تغییر دستگاه های اجرایی طرف عضویت بر عهده دولت است.


مجمع «بو.آ.او» سازمانی آسیایی است که مبادلات، تعاملات و همکاری های اقتصادی در این منطقه و بین منطقه و سایر نقاط دنیا را تقویت و ارتقا می دهد.


مجمع «بو.آ.او» از قانون اساسی و قوانین و مقررات حاکم جمهوری خلق چین تبعیت خواهد کرد و سنن و اخلاق اجتماعی محل را محترم خواهد شمرد.


حوزه کاری

حوزه کاری مجمع، تشکیل فراهمایی ها، همایش و کارگاه های سالانه جهت بررسی مسائل مهم مربوط به توسعه اقتصادی، اجتماعی، آسیا و جهان از جمله مسائل مالی، تجاری، سرمایه گذاری و محیط زیست و غیره، پیشنهاد ابتکارهای منطقه ای و بین المللی جهت ارتقاء و تقویت روابط و همکاری بین دولت و بنگاه های اقتصادی و نظارت بر روندهای اقتصادی و دیگر تحولاتی که بر اقتصاد های منطقه ای و جهانی تاثیر می گذارد.

منبع/ معاونت حقوقی و امور مجلس 28/12/90

 

  نظرات ()
عباس  محمدزاده
دارنده دانشنامه حقوق قضایی، کارشناس حقوق بانکی (ریالی- ارزی)، مهارتهای بانکداری داخلی و بین‌الملل، مهارت‌ در داوری‌ تجاری‌ داخلی و بین‌الملل، عضو داوران ‌ موسسه‌ داوری ‌غیاث‌حق، تجارب مشاوره در امور تجاری و‌ بازرگانی، کارشناس رسمی دادگستری
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :
کدهای موسیقی بلاگ قالب فا