دادگر
تازه های قوانین و مقررات و دپارتمان حقوقی در کلیه امور مدنی، جزایی، خانواده،تجاری، ملکی ،اداری و ارائه خدمات حقوقی مورد نیاز بازدیدکنندگان
کلمات کلیدی مطالب
اصلاح شرایط معافیت از سود بازرگانی کالاهای وارداتی ملوانان و خدمه کشتی‌ها نویسنده: عباس محمدزاده - چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩۱

 

بر اساس مصوبه دولت، هر یک از ملوانان، خدمه‌ کشتی‌های زیر 500 تن (لنج تجاری) و کارکنان آن مجازند در هر سال شش بار و هر نوبت تا سقف چهل میلیون ریال نسبت به ورود کالا با معافیت از سود بازرگانی اقدام کنند دولت با هدف رونق اقتصاد مناطق محروم استان های ساحلی، شرایط معافیت کالاهای وارداتی ملوانان و خدمه کشتی ها از سود بازرگانی را اصلاح کرد.

هیئت وزیران در جلسه ای که در مرکز استان هرمزگان تشکیل شد، به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی با اصلاح بند (1) تصویب‌نامه شماره 116674/ت45059هـ موافقت کرد.
بر این اساس،‌عبارت «شش نوبت و هر نوبت تا سقف چهل میلیون (000/000/40) ریال» جایگزین عبارت «چهار نوبت و هر نوبت تا سقف پانزده میلیون (000/000/15) ریال» می‌شود.
براساس این مصوبه، عبارت «در مورد ارزاق عمومی به میزان صد درصد (100%) و در مورد لوازم خانگی به میزان سی درصد (30%) پس از انجام تشریفات گمرکی و قانونی» بعد از عبارت «سود بازرگانی» اضافه می‌شود.
همچنین عبارت «توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با کسب نظر از دستگاههای ذی‌ربط» جایگزین عبارت «توسط کارگروهی با مسئولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت و با عضویت وزارتخانه‌های جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اموراقتصادی و دارایی، کشور و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز» می‌ شود.
این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

 

گفتنی است بر اساس مصوبه قبلی هیئت وزیران، هر یک از ملوانان، خدمه‌ کشتی‌های زیر 500 تن (لنج تجاری) و کارکنان آن مجاز بودند در هر سال چهار نوبت و هر نوبت تا سقف 15 میلیون ریال کالا با معافیت از سود بازرگانی به کشور وارد کنند.
براساس مصوبه قبلی فهرست کالاهای قابل ورود و میزان آن حسب شرایط هر یک از استان‌های ساحلی توسط کارگروهی با مسئولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت و با عضویت وزارتخانه‌های جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امور اقتصادی و دارایی، کشور و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعیین و در بهمن ماه هر سال اعلام می‌شد.
همچنین بر اساس مصوبه قبلی استفاده افراد یادشده از تسهیـلات موضوع این تصویـب‌نامه منوط به سفر به کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس با عناوین ملوان، خدمه و کارکنان کشتی با لنج تجاری است.

منبع/ پایگاه معاونت حقوقی و امور مجلس

  نظرات ()
عباس  محمدزاده
دارنده دانشنامه حقوق قضایی، کارشناس حقوق بانکی (ریالی- ارزی)، مهارتهای بانکداری داخلی و بین‌الملل، مهارت‌ در داوری‌ تجاری‌ داخلی و بین‌الملل، عضو داوران ‌ موسسه‌ داوری ‌غیاث‌حق، تجارب مشاوره در امور تجاری و‌ بازرگانی، کارشناس رسمی دادگستری
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :
کدهای موسیقی بلاگ قالب فا