دادگر
تازه های قوانین و مقررات و دپارتمان حقوقی در کلیه امور مدنی، جزایی، خانواده،تجاری، ملکی ،اداری و ارائه خدمات حقوقی مورد نیاز بازدیدکنندگان
کلمات کلیدی مطالب
پیشگیری از وقوع جرم اولویت اصلی سازمان قضایی نیروهای مسلح است نویسنده: عباس محمدزاده - شنبه ۱٧ تیر ۱۳٩۱

 

 


 

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: پیشگیری از وقوع جرم مهم ترین اولویت کاری این سازمان در سطح کشور است.
حجت الاسلام 'محمد کاظم بهرامی' روز سه شنبه در حاشیه نوزدهمین مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم در خرم آباد در جمع خبرنگاران افزود: سازمان قضایی نیروهای مسلح در راستای کاهش جرم و تخلف در نیروهای مسلح برنامه های آموزشی و نیز تشکیل مجامع استانی پیشگیری را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: تشکیل این نشست های تخصصی با حضور فرماندهان و مسئولان حفاظت اطلاعات، عقیدتی سیاسی و بازرسی نیروهای مسلح نقش موثری در پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح داشته است.
حجت الاسلام بهرامی افزود: سازمان قضایی نیروهای مسلح معتقد است زمینه وقوع جرم را باید از بین برد که بر این مبنا تاکنون 19 مجمع استانی پیشگیری از قوع جرم در استان های کشور برگزار شده است.
وی همفکری، تعامل و همکاری را حاصل برگزاری این گونه نشست های تخصصصی در استان ها بر شمرد و گفت: در این نشست ها ضمن شناسایی علل و عوامل بروز جرم و تخلف در نیروهای مسلح، راهکارهای لازم برای از بین بردن زمینه اینگونه تخلفات نیز ارایه می شود.
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در ادامه با بیان اینکه وقوع جرم در نیروهای مسلح از آمار بالایی برخوردار نمی باشد, اظهار داشت: سیاست این سازمان بر این است که از وقوع جرایم کوچک نیز در نیروهای مسلح باید جلوگیری کرد.
وی خاطر نشان کرد: برپایی مجامع استانی پیشگیری از وقوع جرم نقش موثری در کاهش جرم و تخلف در نیروهای مسلح داشته و موجب کاهش وقوع جرم در نیروهای مسلح شده است.
حجت الاسلام بهرامی افزود: این مجامع استانی از سال1376 رسما فعالیت خود را از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح در کشور آغاز کرده و همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند.منبع/ معاونت حقوقی و امور مجلس

  نظرات ()
عباس  محمدزاده
دارنده دانشنامه حقوق قضایی، کارشناس حقوق بانکی (ریالی- ارزی)، مهارتهای بانکداری داخلی و بین‌الملل، مهارت‌ در داوری‌ تجاری‌ داخلی و بین‌الملل، عضو داوران ‌ موسسه‌ داوری ‌غیاث‌حق، تجارب مشاوره در امور تجاری و‌ بازرگانی، کارشناس رسمی دادگستری
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :
کدهای موسیقی بلاگ قالب فا