دادگر
تازه های قوانین و مقررات و دپارتمان حقوقی در کلیه امور مدنی، جزایی، خانواده،تجاری، ملکی ،اداری و ارائه خدمات حقوقی مورد نیاز بازدیدکنندگان
کلمات کلیدی مطالب
افتتاح دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نویسنده: عباس محمدزاده - یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳٩۱

 

 


 

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در حاشیه‌ مراسم افتتاح دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه تصریح کرد: امروز اولین فاز یک پروژه‌ خیلی عظیم قضایی کلید خورده است و ما در این فاز قصد داریم تسهیلات ویژه‌ای را جهت مراجعه به دادگاه‌ها و دادسراها برای مردم فراهم کنیم.

رییس دستگاه قضا ادامه داد: این تسهیلات هم برای مراجعه است و هم در قدم‌های بعدی برای ابلاغ اوراق قضایی و ... است.

رییس دستگاه قضایی افزود: در فاز اول فقط بحث‌های مربوط به چک چه کیفری و چه حقوقی پیگیری می‌شود منتها خود این پروژه، پروژه‌ خیلی عظیمی است و ان‌شاالله اگر این فاز با موفقیت انجام شود، بازخوردهایش بررسی شود و مشکلات و نقایص آن دیده شود امیدوار هستیم که به سرعت بقیه‌ فازها هم در سطح تهران و هم در سطح کشور دنبال شود.

آیت الله آملی لاریجانی اظهار کرد: اگر ان‌شاالله این پروژه‌ عظیم در سراسر کشور اجرا شود معتقدیم که تسهیلات ویژه‌ای برای مردم عزیزمان در مراجعه به دادگاه‌ها و دادسراها فراهم می‌شود.

رییس قوه قضاییه  خاطرنشان کرد: ما از زمان آغاز دوره‌ مدیریت خود تصمیم جدی مبنی بر استفاده از فناوری‌های نوین در دستگاه قضایی داشتیم. این کار الان برای ما یک ضرورت است و ما مطمئنیم که از هوش و استعداد و توان فرزندان این مرز و بوم می‌شود برای پیشبرد اهداف مربوط به فناوری‌های نوین چه در قوه قضاییه و چه در سایر دستگاه‌ها استفاده کرد.

رییس قوه قضاییه گفت: من از همه‌ کسانی که سهم و نقشی در این حوزه‌ عظیم داشته‌اند تشکر می‌کنم؛ البته این تازه اول راه است و ما در بحث‌های مربوط به فناوری‌های نوین مخصوصا اموری که با داده‌های جدید ارتباطی و مخابراتی مرتبط می‌شود و به‌ویژه در پرونده‌های قضایی باید با احتیاط عمل کنیم و به همین دلیل هم هست که دوستان ما با تانی و احتیاط جلو می‌روند. الان بیش از دو سال است که راجع به طراحی‌های این برنامه کار کرده‌اند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه امیدواریم این خدمت قوه قضاییه برای مردم مطلوب و کارآمد باشد، تصریح کرد: این خدمت باعث تسریع در رسیدگی، ابلاغ و پیگیری پرونده‌ها می‌شود. به‌علاوه اینکه با حذف برخی واسطه‌ها از برخی مفسده‌ها هم حتما جلوگیری می‌شود و این هم یک فایده‌ بسیار مهم است.منبع/ معاونت حقوقی و امور مجلس

  نظرات ()
عباس  محمدزاده
دارنده دانشنامه حقوق قضایی، کارشناس حقوق بانکی (ریالی- ارزی)، مهارتهای بانکداری داخلی و بین‌الملل، مهارت‌ در داوری‌ تجاری‌ داخلی و بین‌الملل، عضو داوران ‌ موسسه‌ داوری ‌غیاث‌حق، تجارب مشاوره در امور تجاری و‌ بازرگانی، کارشناس رسمی دادگستری
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :
کدهای موسیقی بلاگ قالب فا