دادگر
تازه های قوانین و مقررات و دپارتمان حقوقی در کلیه امور مدنی، جزایی، خانواده،تجاری، ملکی ،اداری و ارائه خدمات حقوقی مورد نیاز بازدیدکنندگان
کلمات کلیدی مطالب
با رای نمایندگان کمک های عرضه شده به کمیته امداد از پرداخت مالیات معاف شدند نویسنده: عباس محمدزاده - پنجشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩۱

 

 


 

 

نمایندگان با یک فوریت طرح الحاق کمیته امداد امام خمینی (ره) به فهرست نهادها و موسسات مشمول ماده ۱۷۲ قانون اصلاح موادی از قانون مالیات های مستقیم موافقت کردند. نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۵ مرداد) مجلس شورای اسلامی با ۱۱۴ رای موافق، ۴۲ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع از مجموع ۲۰۲ نماینده حاضر در صحن، یک فوریت طرح الحاق کمیته امداد امام خمینی (ره) به فهرست نهادها و موسسات مشمول ماده ۱۷۲ قانون اصلاح موادی از قانون مالیات های مستقیم را به تصویب رساندند.


عبدالرضا مصری به عنوان طراح این طرح تصویب آن را اقدامی در جهت رفع موانع کمک به محرومان، تشویق مردم در کمک به همنوعان و تسهیل امور در این زمینه خواند و گفت: با تصویب این طرح کمیته امداد همچون سازمان بهزیستی در زمره مراکزی قرار خواهد گرفت که کمک به آنها از مالیات معاف می شوند.


همچنین در ادامه طباطبایی در مخالفت با این طرح گفت: از آنجا که کمیته امداد فعالیت های اقتصادی و درآمدهای بالایی دارد ضرورتی ندارد که کمک به این نهاد از پرداخت مالیات معاف شود.


وی با غیرمنطقی خواندن مقایسه سازمان بهزیستی و کمیته امداد گفت: سازمان بهزیستی ارگانی دولتی است که درآمدی به آن تعلق نمی گیرد اما کمیته امداد جزو مجموعه هایی است که به دلیل فعالیت های اقتصادی از درآمد بالایی برخوردار است.


براساس ماده واحده این طرح عبارت "کمیته امداد امام خمینی (ره)" بعد از عبارت "مراکز بهزیستی" به ماده ۱۷۲ قانون اصلاح موادی از قانون مالیات های مستقیم مصوب ۷ اردیبهشت ۱۳۷۱ اضافه می شود.

  نظرات ()
عباس  محمدزاده
دارنده دانشنامه حقوق قضایی، کارشناس حقوق بانکی (ریالی- ارزی)، مهارتهای بانکداری داخلی و بین‌الملل، مهارت‌ در داوری‌ تجاری‌ داخلی و بین‌الملل، عضو داوران ‌ موسسه‌ داوری ‌غیاث‌حق، تجارب مشاوره در امور تجاری و‌ بازرگانی، کارشناس رسمی دادگستری
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :
کدهای موسیقی بلاگ قالب فا