دادگر
تازه های قوانین و مقررات و دپارتمان حقوقی در کلیه امور مدنی، جزایی، خانواده،تجاری، ملکی ،اداری و ارائه خدمات حقوقی مورد نیاز بازدیدکنندگان
کلمات کلیدی مطالب
مصوبه مجلس برای تامین شهریه دانشگاه همسران شاهد و آزادگان نویسنده: عباس محمدزاده - جمعه ٧ مهر ۱۳٩۱

نمایندگان مجلس در روز 4شنبه 5/7/91 مصوب کردند شهریه دانشجویان جانباز ۲۵، فرزندان و همسران شاهد و آزادگان از محل اعتبارات ردیف‌های مستقل معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تامین شود.

 


 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز (چهارشنبه) طرح دوفوریتی اصلاح بند (ک) ماده 20 و بند (و) ماده 44 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

دو فوریت این طرح در جلسه روز یکشنبه این هفته پارلمان تصویب شده بود و نمایندگان در این  جلسه کلیات و جزئیات طرح مذکور را نیز به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، شهریه دانشجویان جانباز 25 درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آنان، فرزندان و همسران شاهد، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از محل اعتبارات ردیف مستقل معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور تامین می‌شود.

به موجب مصوبه مجلس، همه دستگاهها مکلف شدند در چارچوب سهمیه استخدامی و جایگزینی نیروهای خروجی خود حداقل 25 درصد نیازهای استخدامی خود را از میان جانبازان و آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهدا و جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان یکسال و بالای یک سال اسارت معرفی شده ازسوی بنیاد شهید و امور ایثارگران تامین و به استخدام آنان از محل مجوزهای مربوط و پست‌های بدون متصدی اقدام کنند و 5 درصد سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و آزادگان کمتر از یکسال اسارت و خواهران و برادران شهدا اختصاص دهند.

درمواردی که نیاز به تخصص دارد رعایت شرایط علمی الزامی است.

بهارستان‌نشینان همچنین در تبصره 2 بند (و) ماده 44 قانون برنامه پنجم مقرر کردند که جانبازان، آزادگان، رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همسران شهدا، جانبازان و آزادگان، فرزندان شاهد و جانباز و آزاده از شرط جنسیت برای استفاده از سهمیه استخدامی معاف و دستگاه‌های مشمول این قانون موظفند بدون الزام به رعایت شرط سنی، تحصیلی، معدل و آزمون و با احراز شرایط عمومی گزینش با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و از ابتدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام کنند.

وکلای ملت با 187 رای موافق، 11 رای مخالف و 13 رای ممتنع از 236 نماینده حاضر در جلسه، کلیات این طرح را تصویب کرده و با 184 رای موافق، 5 رای مخالف و 10 رای ممتنع جزئیات آنرا نیز به تصویب رساندند.

  نظرات ()
عباس  محمدزاده
دارنده دانشنامه حقوق قضایی، کارشناس حقوق بانکی (ریالی- ارزی)، مهارتهای بانکداری داخلی و بین‌الملل، مهارت‌ در داوری‌ تجاری‌ داخلی و بین‌الملل، عضو داوران ‌ موسسه‌ داوری ‌غیاث‌حق، تجارب مشاوره در امور تجاری و‌ بازرگانی، کارشناس رسمی دادگستری
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :
کدهای موسیقی بلاگ قالب فا