دادگر
تازه های قوانین و مقررات و دپارتمان حقوقی در کلیه امور مدنی، جزایی، خانواده،تجاری، ملکی ،اداری و ارائه خدمات حقوقی مورد نیاز بازدیدکنندگان
کلمات کلیدی مطالب
موافقت نمایندگان با یک فوریت طرح تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت نویسنده: عباس محمدزاده - دوشنبه ٤ بهمن ۱۳۸٩

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 1386 موافقت کردند.

در ماده واحده این طرح نیز آمده است قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 6/5/1386  از تاریخ اتمام مهلت اجراء آن به مدت پنج سال تمدید می شود. منبع پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور حقوقی ومجلس


در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه 4 بهمن ماه 1389 نمایندگان یک فوریت طرح تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 1386 را با 105 رای موافق ، 55 رای مخالف و 15 رای ممتنع تصویب کردند.

در مقدمه توجیهی این یک فوریت که به امضا 39 نفر از نمایندگان رسیده آمده است: این طرح که در زمان اجرای مورد اقبال عمومی کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه ها و موسسات دولتی قرار گرفت و به چند دلیل تمدید آن به نفع کشور است.

1ـ اولا کسانی که رغبتی برای ماندن در دستگاه دولتی ندارند نگهداشتن آنها در خدمات دولتی انگیزه کاری آنها را از بین برده و مفید به حال دستگاه مربوطه نخواهند بود.

2ـ جایگزین آنها نیروهای جوانی خواهند بود که انگیزه لازم را دارند و انتخاب و استخدام این نیروهابه تناسب نیاز جدید دستگاه خواهد بود.

3ـ گرچه نگاه دولت بر این است که نیروهای توانمند با این قانون از استخدام دولت کناره گیری می کنند در این صورت توانمندی نیرو بدون انگیزه و علاقه یعنی همان نیروی نانوان و ضعیف .

4ـ کارآمد ساختن دستگاه های اجرایی در آستانه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها با ایجاد پویایی لازم در وزارتخانه ها و موسسات دولتی .

5ـ آزادسازی ظرفیتهای بالقوه کارآفرینی.

بنابراین این طرح یاد شده با قید یک فوریت برای طی مراحل قانونی تقدیم می گردد.

  نظرات ()
عباس  محمدزاده
دارنده دانشنامه حقوق قضایی، کارشناس حقوق بانکی (ریالی- ارزی)، مهارتهای بانکداری داخلی و بین‌الملل، مهارت‌ در داوری‌ تجاری‌ داخلی و بین‌الملل، عضو داوران ‌ موسسه‌ داوری ‌غیاث‌حق، تجارب مشاوره در امور تجاری و‌ بازرگانی، کارشناس رسمی دادگستری
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :
کدهای موسیقی بلاگ قالب فا