دادگر
تازه های قوانین و مقررات و دپارتمان حقوقی در کلیه امور مدنی، جزایی، خانواده،تجاری، ملکی ،اداری و ارائه خدمات حقوقی مورد نیاز بازدیدکنندگان
کلمات کلیدی مطالب
بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۹۰ قانون مقررات استخدامی سپاه نویسنده: عباس محمدزاده - شنبه ۱٢ آذر ۱۳٩٠

 

اسدی: بسیجیان و سپاهان در دوران دفاع مقدس با رشادت تمام از انقلاب دفاع کردند
دستورکار بعدی نمایندگان مجلس بررسی دوفوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۹۰ قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصوب 1370 بود و یونس اسدی نماینده مردم مشکین شهر طی سخنانی به عنوان طراح این طرح با بیان اینکه مزایایی که برادران بسیجی و جانبازان سپاهی دریافت می‌کنند، کاملا با مزایایی که سرداران ارتش از آن برخوردار شده‌اند، مغایرت دارد، گفت: سابقه این موضوع مربوط به یکی دو سال اخیر نیست و این مسئله خدمت مقام معظم رهبری نیز ارائه شده است.
این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ای کاش همان روزی که طرح دو‌فوریتی کاهش رابطه با انگلیس مطرح شد، این طرح نیز مطرح می‌شد و همانطور که همکاران با تمام توان به طرح کاهش رابطه با رژیم سلطنتی انگلیس رأی دادند، مطمئنا از این طرح نیز استقبال می‌کردند چرا که امروز ما در سایه تلاش و زحمات این برادران با امنیت کامل پشت این صندلی‌ها نشسته‌ایم و به دشمنان تو‌دهنی می‌زنیم.
وی در خاتمه گفت: سربازان ارتش علاوه بر آنکه از صندوق بازنشستگی ارتش حقوق دریافت می‌کنند، از طرف بنیاد جانبازان نیز به آنان خدمات ارائه می‌شود اما سربازان سپاهی از این مزایا برخوردار نیستند.
دو‌فوریت این طرح هیچ مخالفی نداشت و بر این اساس موافقان طرح مذکور نیز سخنرانی نکردند.

 موافقت مجلس با فوریت طرح ‌برخورداری جانبازان از مزایای صندوق بازنشستگی
پس از این سخنان نمایندگان مجلس با 108 رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۱۸ رأی ممتنع از ۱۹۶ نماینده حاضر در صحن علنی با یک فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده 190 قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصوب 1370 موافقت کردند.
وکلای ملت پیش از رأی به یک فوریت طرح مذکور، با 108 رأی موافق، 18 رأی مخالف و 28 رأی ممتنع از 196 نماینده حاضر، با دو فوریت این طرح مخالفت کردند.
طرح مذکور دارای یک مقدمه توجیهی و یک ماده واحده است که به امضای ۴۰ نفر از وکلای ملت رسیده است و در صورت تصویب نهایی این طرح، یک تبصره به شرح ذیل به ماده 190 قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصوب 21/7/1370 الحاق می‌شود. /منبع معاونت امور حقوقی و مجلس 9/9/90

  نظرات ()
عباس  محمدزاده
دارنده دانشنامه حقوق قضایی، کارشناس حقوق بانکی (ریالی- ارزی)، مهارتهای بانکداری داخلی و بین‌الملل، مهارت‌ در داوری‌ تجاری‌ داخلی و بین‌الملل، عضو داوران ‌ موسسه‌ داوری ‌غیاث‌حق، تجارب مشاوره در امور تجاری و‌ بازرگانی، کارشناس رسمی دادگستری
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :
کدهای موسیقی بلاگ قالب فا