حرکت مذاکره‌کنندگان درچارچوب رهنمودهای رهبرانقلاب است

    رئیس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه موضوع مذاکرات هسته‌ای مربوط به همه اجزای نظام است، گفت: مذاکره‌کنندگان کشور در چارچوب‌های مشخص‌ شده از سوی رهبر معظم انقلاب که به طور شفاهی و کتبی ابلاغ شده حرکت می‌کنند.

دکتر حسن روحانی در ششمین نشست مشترک مجلس و دولت که عصر امروز (یکشنبه 31 خرداد) در سالن اجلاس سران به میزبانی قوه مجریه برگزار شده بود، با اشاره به اینکه مذاکرات هسته‌ای به مرحله حساسی رسیده است، گفت: مذاکرات مسئله همه کشور است و امیدواریم با کمک مجلس و حمایت مردم، ضمن احقاق حقوق ملت و تأمین منافع کشور به نتیجه قابل قبول و خوشحال‌کننده دست یابیم.

 

رئیس جمهور کشورمان از این مذاکرات به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مذاکرات دیپلماتیک کشور یاد کرد و اظهار داشت: این کار مهم در چارچوب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، شورای عالی امنیت ملی و قانون اساسی پیش رفته و خواهد رفت.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: سوال و استیضاح از وزرا حق قانونی نمایندگان مجلس است، اما در این شرایط که آخرین سال فعالیت مجلس نهم است، امیدواریم جلسه استیضاح به بهترین نحو که نشانه همدلی و همکاری دولت و مجلس باشد، برگزار شود.

 

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه آموزش و پرورش مشکلات خاص خود را دارد، گفت: دولت یازدهم از سال 92 تا 94 بیش از سایر دستگاه‌ها به این وزارتخانه بودجه و اعتبار اختصاص داده و بیش صد در صد اعتبارات تصویب شده را تخصیص داده است و وزیر نیز همه تلاش خود را در جهت حل مشکلات این وزارتخانه به‌کار بسته است.

 

دکتر روحانی ادامه داد: مسیر حل مشکلات فرهنگیان عزیز بهتر از سال گذشته و در جهت ارتقای منافع آموزش و پرورش در حال طی شدن است و امیدواریم اگر سوال و پرسشی است در جلسه استیضاح  با توضیحات وزیر آموزش و پرورش، نمایندگان قانع شوند و مسیر خدمت ادامه یابد.

 

رئیس جمهوری کشورمان همچنین اظهار داشت: دولت در شرایط حساسی بار سنگین مسایل مختلف را بر دوش می‌کشد و با کمک نمایندگان مجلس و حمایت مردم که نمایانگر هم‌دلی و هم‌زبانی مورد نظر رهبر معظم انقلاب است، از مشکلات عبور خواهیم کرد.

 

وی با تاکید بر اینکه دولت مصمم است در هر شرایطی سیاست‌هایی که از ابتدا اعلام کرده را ادامه بدهد، گفت: در شرایط کنونی برای پیشبرد کشور و حل مشکلات موجود، نیاز بیشتری به کمک یکدیگر داریم.

 

دکتر روحانی با اشاره به اینکه شعار دولت یازدهم از ابتدا این بود که علاوه بر مهار تورم از رشد منفی و رکود خارج شده‌ و به سمت رونق حرکت کند، گفت: الحمدلله وعده‌های داده‌ شده محقق شد و در سال 93 نرخ تورم در کشور به 25 درصد رسید و شاهد رشد 3 درصدی در کشور بودیم و البته پیش از تحقق این وعده، افرادی‌ در کشور این امر را امکان‌ناپذیر می‌دانستند، اما گزارش بانک مرکزی نشان داد که در سال 93 توانستیم به این رشد و کاهش تورم برسیم.

 

رئیس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه با کنترل توقعات و ترسیم مسیر واقعی رشد و حرکت صحیح اقتصادی می‌توان کارها را در کشور پیش برد، گفت: البته در سال جاری کار برای دولت کمی سخت‌تر است و برای ادامه راه نیازمند کمک مجلس هستیم.

 

وی درخصوص تدوین لایحه خروج از رکود در دولت گفت: در حال حاضر چندین آیین‌نامه از این لایحه تدوین شده و مابقی این آیین‌نامه‌ها به سرعت در حال تصویب است.

 لازم به ذکر است دکتر روحانی در ابتدای سخنان خود ضمن خوشامدگویی به رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ماه مبارک رمضان را، ماه عبادت و تقرب به خدا دانست و گفت: بی‌تردید هر چه هم‌دلی، مهربانی و برادری بین مردم و مسئولان بیشتر باشد، لطف و عنایت خداوند بیشتر خواهد بود و حق تعالی ما را در عرصه‌های مختلف یاری خواهد کرد.

 رئیس جمهوری کشورمان افزود: هم‌دلی و هم‌زبانی ملت و مسئولان باعث خواهد شد که از هیچ قدرتی نهراسیم و مطمئناً با این روحیه از مشکلات عبور خواهیم کرد.

/ 0 نظر / 33 بازدید