تشکیل کمیته ای در بانک مرکزی برای وصول مطالبات بانکی از ورشکستگان جعلی

 


 

پورمختار خبر داد تشکیل کمیته ای در بانک مرکزی برای وصول مطالبات بانکی از ورشکستگان جعلی

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته ای در بانک مرکزی به منظور برخورد قضایی با بدهکاران بانکی که اقدام به ارائه مدارک جعلی ورشکستگی به منظور معاف شدن از پرداخت بدهی می کنند، خبر داد.
محمدعلی پورمختار در خصوص جلسه امروز صبح کمیسیون اصل نود بامدیران حقوقی بانکها، معاون نظارتی بانک مرکزی و اعضای هیئت مدیره بانکهای کشور، اظهار کرد: هم اکنون در بانکهای کشور  با معضل جدی روبه رو هستیم که به یکی از موانع وصول معوقات و مطالبات بانکی تبدیل شده است به صورتی که برخی افراد با ارائه حکم ورشستگی از پرداخت بدهی خود به بانکها معاف می شوند.

وی افزود: آمار و ارقامی که از سوی مسئولان مربوطه حاضر در جلسه امروز ارائه شد رقم قابل توجهی بود که بدهکاران عمده بانکی طبق قوانین موجود از جمله استناد به قانون تجارت و تنها با ارائه مجوز ورشکستگی خود را از پرداخت مطالبات معاف کردند.
این عضو فراکسیون رهروان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه این معضل تبدیل به یک فساد بزرگ اقتصادی شده است که هم در طرح و ارائه مدارک ورشکستگی تخلفات بزرگی صورت می گیرد و بانکها نمی توانند با این سوء استفاده بدهکاران مطالبات خودشان را دریافت کنند.

پورمختارتصریح کرد: در جلسه امروز قرار بر این شد کمیته ای در بانک مرکزی به این منظور تشکیل شود و با حضور مسئولان این امر در سایر بانکها این موضوع پیگیری شود و این مسئولان ایرادات و اشکالات و همچنین راه حل های خود را برای برطرف شدن این معضل مطرح کنند.

وی در پایان گفت: همچنین مقررشده است اعضای کمیسیون اصل نود به زودی جلسه ای را با مسئولین قوه قضائیه برای اتخاذ تصمیم جدی در جهت برخورد با سوء استفاده کنندگان این روش برگزار کنند.

/ 0 نظر / 30 بازدید